The Love of Byers 251

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
https://postheaven.net/tightspink93/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://dailyuploads.net/6k7yatvetqug
https://postheaven.net/rzeszowprawnik390/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://writeablog.net/rzeszowadwokat914/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://ernstsen82norwood.bravejournal.net/post/2021/11/11/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka - pomyśl przed złożeniem wnioskuBadając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie postaram się rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. W pierwszej kolejności trzeba wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły sporo zadłużeń i sumy rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments